image10

Lütfi Büyüktopbaş

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rölöve Restorasyon Restitüsyon Bölümü'nden mezun oldu. Ardından aynı okulun Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Eğitim süresi boyunca birçok firmada iç mekan tasarımı, uygulama ve mobilya tasarımı yaptı. İstanbul Tasarım Haftası, Uluslararası Kağıt Mobilya çalıştayı, "Parçadan Bütüne Mekan" çalıştayında proje danışmanı, 9.İstanbul mobilya fuarı (İSMOB) tasarım yarışması jüri üyeliği, 10.Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması jüri üyeliği, 19 Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Mobilya Sektöründe Genç İstihdamın Arttırılması Projesinde proje danışmanı ve  Forum Interior İç Mimarlık Konferans ve Fuarı, Tasarım Sohbetlerinde konuşmacı olarak yer aldı. 

Katıldığı fuarlardan bazıları Art Basel Event Miami, Milan Depodova Showroom, İmob (2008-2009,2010,2011), I-Deco (2009,2011)'dir. Armaggan Sanat ve Tasarım Galeri'sinde ve Art Suites Galerisi'nde tasarım ve sanat karma sergilerine katıldı. Yurtiçi ve yurtdışı basında ürün ve mekan tasarımları yayınlanmıştır. Elde ettiği başarı ve deneyimleriyle 2010 yılında Zift Design (tasarım&uygulama) firmasını kurdu. 


2014 - 2019 Gedik Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünde “Tasarım Stüdyosu, Mobilya Tasarımı ve Maket” dersleri verdi.  2019 yılında Ayvansaray Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünde “Tasarım Stüdyosu, Mobilya Tasarımı ve Bina Koruma Teknikleri”  dersleri vermektedir.

 

Üretmeye ve paylaşmaya devam eden Lütfi Büyüktopbaş tasarımlarında süreklilik, sadelik ve işlevselliği ön planda bulunduruyor.


“Hayatında sanattan keyif alan, günlük hayatında nefes almak ve orijinallik duygusunu yaşamak isteyenler için……”