image1

Lütfi Büyüktopbaş

  

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rölöve Restorasyon Restitüsyon Bölümü'nden mezun oldu. Ardından aynı okulun Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Eğitim süresi boyunca birçok firmada iç mekan tasarımı, uygulama ve mobilya tasarımı yaptı. İstanbul Tasarım Haftası, Uluslararası Kağıt Mobilya çalıştayı, "Parçadan Bütüne Mekan" çalıştayında proje danışmanı, 9.İstanbul mobilya fuarı (İSMOB) tasarım yarışması jüri üyeliği, 10.Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması jüri üyeliği, 19 Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Mobilya Sektöründe Genç İstihdamın Arttırılması Projesinde proje danışmanı ve  Forum Interior İç Mimarlık Konferans ve Fuarı, Tasarım Sohbetlerinde konuşmacı olarak yer aldı. 

Katıldığı fuarlardan bazıları Art Basel Event Miami, Milan Depodova Showroom, İmob (2008-2009,2010,2011), I-Deco (2009,2011)'dir. Armaggan Sanat ve Tasarım Galeri'sinde ve Art Suites Galerisi'nde tasarım ve sanat karma sergilerine katıldı. Yurtiçi ve yurtdışı basında ürün ve mekan tasarımları yayınlanmıştır. Elde ettiği başarı ve deneyimleriyle 2010 yılında Zift Design (tasarım&uygulama) firmasını kurdu. 

2014 senesinde Gedik Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünde “Tasarım Stüdyosu & Mobilya Tasarımı” dersleri vermektedir. 

Üretmeye ve paylaşmaya devam eden Lütfi Büyüktopbaş tasarımlarında süreklilik, sadelik ve işlevselliği ön planda bulunduruyor.


“Hayatında sanattan keyif alan, günlük hayatında nefes almak ve orijinallik duygusunu yaşamak isteyenler için……”

Yaklaşan etkinlikleri duyurun

Büyük bir indiriminiz mi var? Sizi ziyaret eden ünlü biri veya önemli farklı bir etkinlik mi var? Bunları mutlaka herkesin öğreneceği şekilde duyurun.

Sizinle ilgili görüş ve referansları paylaşın

Müşterileriniz sizi sosyal medyada övüyor mu? Potansiyel müşterileri sadık müşterilere dönüştürmek için müşterilerinizin harika deneyimlerini paylaşın.

Güncel olarak sunduğunuz fırsatları duyurun

Bir tatil indirimi veya haftalık özel bir indirim mi sunuyorsunuz? Müşterilerinizi bu muhteşem fırsatla heyecanlandırmak için burada duyurun.

Önemli haberleri paylaşın

Yeni bir yer mi açtınız; mağazanızı yeniden mi tasarladınız veya yeni bir ürün ya da hizmet mi eklediniz? Bu haberi kendinize saklamayın; paylaşın, duymayan kalmasın.